endoskopie nosu, nosohltanu a hrtanu

Máme k dispozici několik různých endoskopů - 2 flexibilní laryngoskopy různých průměrů k podrobnému vyšetření dýchacích cest a rigidní epifaryngoskop k vyšetření nosu a nosohltanu.

Laryngoskopie a epifaryngoskopie s mikroskopickým zobrazením sliznice v současné době představují nezbytnou součást ORL vyšetření, výrazně zpřesňující diagnostiku onemocnění nosu, nosohltanu a hrtanu. Starší metoda vyšetření nahřátými zrcátky se stává spíše jen orientační metodou, která by měla být v případě nálezu patologie anebo při obtížné vyšetřitelnosti pacienta doplňována endoskopií. Flexibilní endoskopie tenkou optikou, zavedenou nosem přes nosohltan až nad úroveň hrtanu, navíc paradoxně nevyvolává takový dávivý reflex jako vyšetření zrcátkem, a je tedy v případě správného provedení pro pacienty dokonce příjemnější.

Objednejte se

MUDr. Jana Neuwirthová, Ph.D.

ORL, ultrazvukové vyšetření a imunonutrice

Slavkov u Brna, Bučovice, Vyškov, Brno a okolí

Blog - orlinfo.cz

ORLINFO.CZ

Hledáte informace o problematice infekcí, zánětů, nádorů anebo i jen přirozenou cestu ke zlepšení imunity a psychiky? Podívejte se na můj blog, kde k daným tématům najdete velké množství  informací.

  

  Nově publikovaný článek:

Co stojí za závažnými průběhy COVID-19 i u mladých jinak zdravých lidí? Jaké mohou být skryté prozánětlivé faktory, které je přivedou až na jednotky intenzivní péče? A proč se fylogeneticky daná vysoká zánětlivá reaktivita, vyvinutá původně k přežití, obrací nyní proti nám namísto boje s infekcí? Více v odkazu zde...

  

PODÍVAT SE NA BLOG

laptop-near-teal-stethoscope-in-wooden-table-3758756.jpg