endoskopie nosu, nosohltanu a hrtanu

Máme k dispozici několik různých endoskopů - 2 flexibilní laryngoskopy různých průměrů k podrobnému vyšetření dýchacích cest a rigidní epifaryngoskop k vyšetření nosu a nosohltanu.

Laryngoskopie a epifaryngoskopie s mikroskopickým zobrazením sliznice v současné době představují nezbytnou součást ORL vyšetření, výrazně zpřesňující diagnostiku onemocnění nosu, nosohltanu a hrtanu. Starší metoda vyšetření nahřátými zrcátky se stává spíše jen orientační metodou, která by měla být v případě nálezu patologie anebo při obtížné vyšetřitelnosti pacienta doplňována endoskopií. Flexibilní endoskopie tenkou optikou, zavedenou nosem přes nosohltan až nad úroveň hrtanu, navíc paradoxně nevyvolává takový dávivý reflex jako vyšetření zrcátkem, a je tedy v případě správného provedení pro pacienty dokonce příjemnější.

Objednejte se

MUDr. Jana Neuwirthová, Ph.D.

ORL, ultrazvukové vyšetření a imunonutrice

Slavkov u Brna, Bučovice, Vyškov, Brno a okolí

Blog

Hledáte informace o problematice infekcí, zánětů, nádorů anebo i jen přirozenou cestu ke zlepšení imunity a psychiky? Podívejte se na lékařem vedené blogy, kde k daným tématům najdete velké množství  informací.

 

www.prevencenadoru.info

  Nejvíce čtený článek:

Kouření, alkohol a HPV infekce v kancerogenezi. Více v odkazu zde...

 

PODÍVAT SE NA BLOG o prevenci nádorů

   

  

www.prevencezanetu.info

  Nejvíce čtený článek:

Proč vidíme takové rozdíly v závažnosti průběhu infekcí a přemrštěnou zánětlivou reakci i u mladých lidí? Více v odkazu zde...

  

PODÍVAT SE NA BLOG o prevenci zánětů

  

laptop-near-teal-stethoscope-in-wooden-table-3758756.jpg