Služby nehrazené zdravotní pojišťovnou

  

Vyšetření prahu sluchu pro pracovníky v riziku hluku na žádost zaměstnavatele

Zvolili jsme nejnovější audiometrický systém, obsahující navíc nadstandardní software pro odfiltrování chyb anebo eventuální simulace při vyšetření. U samoplátců v rizikovém prostředí hluku jsou termíny na objednání mimo pohotovostní dobu. Audiovyšetření lze hradit formou faktury přes zaměstnavatele (pouze v případě množstevních vyšetření více pracovníků zde naráz) anebo individuálně (u jednotlivců) na místě v hotovosti za 700,-Kč s vystavením účetního dokladu o zaplacení pro zaměstnavatele, který by toto vyšetření měl proplatit. Cena je zkorigována dle nákladů ordinace (cena přístroje, cena automatického softwaru k odfiltrování simulace, cena technických kontrol, cena kalibrací atd.) úměrně k cenám obvyklým a platí za vyšetření zaměstnance s audiometrií a výpočtem ztrát sluchu dle Fowlera u poruch sluchu. 

 

Vyšetření pro sportovní účely potápění se na vlastní žádost pacienta

Pokud neexistuje zdravotní indikace k ORL vyšetření, tedy pacient ORL vyšetření požaduje sám anebo přes sportovního lékaře za svými účely, není toto vyšetření hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Týká se to v našem oboru nejčastěji potápěčů, ale i jiných sportovních aktivit. Cena za komplexní úvodní ORL vyšetření pro potápěče je stanovena na 1000,- Kč s ohledem na nutnost komplexního ORL vyšetření včetně doplnění endoskopie nosohltanu a tympanometrie. Objednání konkrétního vyšetření jako samoplátce si lze domluvit přes orlinfopacient@email.cz a při vyšetření bude vedle zprávy lékaře s vyjádřením se k požadovaným sportovním účelům vydán i doklad o zaplacení v hotovosti.

V dalších letech zopakování vyšetření u stejného pacienta za účelem potápění se bude již jen v poloviční částce 500,-Kč (při dalších žádostech o stejné vyšetření, které má pouze roční platnost).

Potápět by se neměli zejména pacienti s chronickým středoušním zánětem, ale i lidé s perforací bubínku anebo špatnou funkcí Eustachovy trubice, která vyrovnává tlak mezi středouším a nosohltanem, případy s adenoidní vegetací, dále pacienti se závratěmi, s nosními polypy, s nosní neprůchodností chronickým otokem sliznic, s výraznější deviací nosní přepážky, s jednostrannou hluchotou apod.

Objednejte se

MUDr. Jana Neuwirthová, Ph.D.

ORL, ultrazvukové vyšetření a imunonutrice

Slavkov u Brna, Bučovice, Vyškov, Brno a okolí

Blog

Hledáte informace o problematice infekcí, zánětů, nádorů anebo i jen přirozenou cestu ke zlepšení imunity a psychiky? Podívejte se na lékařem vedené blogy, kde k daným tématům najdete velké množství  informací.

 

www.prevencenadoru.info

  Nejvíce čtený článek:

Kouření, alkohol a HPV infekce v kancerogenezi. Více v odkazu zde...

 

PODÍVAT SE NA BLOG o prevenci nádorů

   

  

www.prevencezanetu.info

  Nejvíce čtený článek:

Proč vidíme takové rozdíly v závažnosti průběhu infekcí a přemrštěnou zánětlivou reakci i u mladých lidí? Více v odkazu zde...

  

PODÍVAT SE NA BLOG o prevenci zánětů

  

laptop-near-teal-stethoscope-in-wooden-table-3758756.jpg